Życiowe luminacje

Popularne

Odmień swoje wnętrza z fototapetą

Fototapety mają za sobą dość długą historię – w naszych domach mogliśmy zauważyć je jeszcze w poprzednim ustroju. W większości przypadków nie były to jednak tapety dobrej jakości – sporo do życzenia pozostawiała nie tylko ostrość zdjęć, na podstawie których je przygotowano, ale też jakość materiałów, których używano do ich produkcji. Tym właśnie najpewniej należy tłumaczyć sobie niechęć, którą niektórzy z nas nadal żywią do tych domowych dekoracji, nie wiedząc jednak, że dzisiejsze fototapety prezentują się całkiem inaczej od swoich poprzedników.

Czytaj całość >>>

Chemia basenowa

Kiedy zdecydowaliśmy się na umieszczenie w swoim ogrodzie basenu – i to nie takiego z rodzaju pompowanych, to z pewnością sen z powiek spędza nam chemia basenowa. Jaką wybrać? Jakie środki sprawdzą się najlepiej w naszym przypadku? Czy woda basenowa musi koniecznie być taka, jak ta chlorowana na basenie?
Niestety, aby utrzymać przejrzysty stan wody w basenie, konieczne będzie zastosowanie chemii basenowej  postępowanie zgodnie z zaleceniami podanymi w instrukcji. Każdy basen charakteryzuje się innymi właściwościami i aby nie zaszkodzić swojej skórze, a nawet zdrowiu musimy trzymać się określonych zasad.
Dbanie o wodę przy udziale chemii basenowej podzielić można na 4 etapy – po 1. unormowanie pH, 2. dezynfekcja, 3. ochrona przed glonami oraz 4. koagulacja.
Dlaczego odpowiedni poziom pH ma tak istotne znaczenie? Chodzi oczywiście o nasze zdrowie. Przy wzroście pH wody w basenie możemy nabawić się podrażnienia skóry i oczy, może zacząć wytrącać się wapń, obniża się także skuteczność dezynfekcji oraz pogarsza się koagulacja. Kiedy natomiast pH spada następuje korodowanie części metalowych w naszym basenie, a ponadto atakowane są spoiny basenu. Najodpowiedniejszym poziomem pH wody w basenie jest wartość: 7.0-7.4.
Następnie dezynfekcja – woda basenowa to doskonałe źródło dla rozwoju mikroorganizmów: grzybów, bakterii i alg. Jak wiadomo, nawet najmniejsze ich ilości stanowią dla nas zagrożenie. Od momentu pierwszego napełnienia basenu wodą powinniśmy stosować chemię basenową, która będzie dezynfekować wodę i hamować będzie również rozwój rozmnażania mikroorganizmów.
Dezynfekcji dokonać możemy na dwa sposoby – albo metodą chlorową, albo metodą tlenową. Czym różni się jedna od drugiej? Otóż ta pierwsza stosowana jest także do odkażania wody pitnej więc sprawdzi się również doskonale podczas dezynfekcji wody w basenie.  Metodą tą usuniemy bakterie oraz niefiltrowane, organiczne zanieczyszczenia. Niestety – idealne właściwości odkażające nie dla każdego są odpowiednie. Chlor wysusza skórę, podrażnia śluzówki i ma swój specyficzny zapach. Opracowano więc metodę tlenową – na bazie aktywnego tlenu. Gwarantuje ona, jak chlor, wysoki poziom higieny wody, będąc tym samym neutralną dla skóry, oczu i włosów.
Jaka chemia basenowa sprawdzi się w walce z glonami? Jak wiadomo rozprzestrzeniają się one bardzo szybko i samo chlorowanie wody nie będzie stuprocentowo skuteczną metodą. Najskuteczniejsze okazuje się zastosowanie związków chemicznych, tzw. czwartorzędowe związku amonu. Występujące w mocno stężonej postaci skutecznie rozprawią się z glonami.
Teraz czas na koagulację – jej celem jest maksymalne usunięcie zanieczyszczeń. Jak odbywa się ten proces? W wodzie tworzą się „dobre kłaczki”, które połączone z zanieczyszczeniami zwiększają swoją objętość i w efekcie są na tyle duże, że filtr może je w całości wychwycić.

Zapisz

Szybki kontakt

Luminamin
kontakt@luminamin.com.pl

Strona utrzymywana dzięki tani vps